Kupiłaś sobie śliczne obcasy, jednak po chwili chodzenia w nich, twoje stopy miały już dosyć? Sprawdź co robić, żeby tego uniknąć!

Kup właściwy rozmiar. Niby takie banalne, ale jakie ważne! Przymierz różne pary butów w różnych rozmiarach i porównaj sobie. Wybierz te, w których czujesz się najlepiej. Czasami może się niestety okazać, że buty które wcześniej sobie upatrzyłaś, po przymierzeniu nie są już takie fantastyczne. Mogą cie uciskać lub być za luźne, więc nie warto ich kupować, bo twoja stopa nie da rady wytrzymać w nich za długo.

Dobierz właściwą wysokość. Nie staraj się na siłę wybierać najwyższych obcasów, jeśli nie dajesz rady w nich chodzić. Nie kupuj butów, w których będziesz bała się przejść po płaskiej powierzchni, a co dopiero jak spotkasz się ze schodkami. Nawet jeśli wydaje ci się, że kupiłaś odpowiednią wysokość butów, dla pewności poćwicz chodzenie w nich w domu.

Zmień sposób chodzenia. Jeśli we wszystkich obcasach czujesz się beznadziejnie i niestabilnie, może to znak, że czas zmienić trochę swój sposób chodzenia. W Internecie na pewno znajdziesz pomocne filmiki.

Dom + Skarpety + Obcasy = Świetny sposób na rozciągnięcie ich! Wciągnij na nogi skarpety (mogą być nawet jakieś grubsze), a następnie nałóż obcasy, które chcesz rozciągnąć. Bardzo prosty i skuteczny sposób.

Włóż lód do butów. Może i brzmi trochę dziwnie, ale jest to kolejny sposób na rozciągnięcie butów. Napełnij woreczek wodą, umieść w bucie, a następnie całość włóż do zamrażalki. Zostaw na 4 do 8 godzin. Po wyciągnięciu butów, pozostaw je (nadal z woreczkami lodu) w pokoju. Po roztopieniu się lodu, usuń woreczki z butów.

Co robić, żeby chodzenie w obcasach nie było bolesne?

Sklej dwa palce ze sobą. Żeby było ci wygodniej chodzić w obcasach, możesz skleić ze sobą (bezbarwną taśmą), dwa palce – przedostatni i środkowy. Ten sposób niestety, sprawdzi się jedynie w przypadku butów z zakrytymi palcami.

Spryskaj dezodorantem swoje pięty. Dezodorant zachowuje się jak bariera, która zmniejsza tarcie. Oprócz pięt, możesz także spryskać każde inne miejsce, gdzie obawiasz się, że buty będę cię obcierać.

Użyj żelowych wkładek. Zwiększą one twój komfort chodzenia w obcasach, dzięki czemu będziesz mogła dłużej wytrzymać nie zmieniając ich na niższe buty.

Rób przerwy. Nawet w najwygodniejszych obcasach nasze nogi w końcu się zmęczą. Dlatego tak ważne jest robienie sobie przerw. Jeśli jest to możliwe, to usiądź gdzieś. Możesz też rozmasować bolące miejsca. Najlepiej jednak zabierać ze sobą wygodniejsze buty na zmianę.

Czytaj także: Jak wytrzymać dłużej w szpilkach?

Źródło tekstu: http://www.stylowkidlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here