Wszystko co musisz wiedzieć o masturbacji, ale boisz się zapytać. Bez tabu!

Choć to chłopcy częściej o tym mówią, dziewczyny równie często to robią.

#1. Masturbacja to inaczej dotykanie (pieszczenie) swoich stref erogennych.

#2. Jest to całkiem normalne zachowanie. Przeprowadzono nawet badania, z których wynika, że jeszcze przed narodzinami, czyli będąc w brzuchu mamy, zaczynamy się dotykać.

#3. Około 58% dziewczyn i 80% chłopców w wieku 14-17 lat masturbowało się przynajmniej raz.

#4. Masturbacja jest doskonałym sposobem na poznanie własnego ciała i swoich preferencji.

#5. Dotykanie się, nie czyni Cię osobą zboczoną. Oczywiście nie ma nic złego również w rezygnacji z tego. Wybór należy do Ciebie, ale bez względu co zrobisz, Twoje zachowanie nie jest nienormalne.

#6. Pieszcząc się, możesz osiągnąć orgazm. Skąd masz wiedzieć, czy to już? Uwierz, że jeśli Ci się uda, nie będziesz mieć żadnych wątpliwości.

#7. Masturbacja służy przyjemności i poznawaniu swojego ciała. Nie denerwuj się, jeśli nie osiągniesz orgazmu od razu. Niektóre dziewczyny potrzebują na to godzinę. Innym nie uda się tego osiągnąć przy pierwszej, ani dziesiątej próbie. Po prostu się odpręż i niczego nie ponaglaj.

#8. To najbezpieczniejszy rodzaj seksu. Od tego nie zajdziesz w ciążę 🙂

#9. Dbaj o higienę. Zawsze przed (i po!) umyj ręce. Nie chcesz przecież nabawić się infekcji (lub zapalenia pęcherza moczowego) i iść do ginekologa po lekarstwa, prawda?

#10. Jeśli zamierzasz naprawdę dokładnie badać swoje ciało, zawsze zaczynaj pieszczoty „z przodu”, a następnie „z tyłu”. Nigdy na odwrót.

#11. Masturbacja nie oznacza utraty dziewictwa. To, że pieścisz się tam na dole, nie musi oznaczać wcale utraty „czystości”, choć oczywiście zdarzają się osoby, dla których jest to równoznaczne.

#12. Bycie w związku nie musi oznaczać rezygnacji z dotykania samej siebie, choć często tak właśnie jest. Jeśli jednak lubisz to robić w pojedynkę, warto poruszyć ten temat z chłopakiem. A może wspólnie zabawicie się w ten sposób?

Źródło tekstu: http://www.seventeen.com/love/a40490/things-every-girl-needs-to-know-about-masturbation/ || Źródło zdjęć:
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here